Türkiye'nin en gelişmiş torrent paylaşım merkezi www.methbox.com 'a hoşgeldiniz.

Konuyu Değerlendir
  • 0 Oy - 0 Ortalama
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Karanlıkta Oynanacak En İyi Oyunlar
#1
Lightbulb 
Gece Karanlıkta Oynanacak En İyi Korku Oyunları


Etrafınızdaki dans eden gölgeleri görüyor musunuz? Yoksa köşeyi dönmeni bekleyen bir canavarlığı mı saklıyorlar? Bir video oyunu gerginliği ve atmosferi oluşturmak için ışıklandırmayı etkili bir şekilde kullandığında, bunlar kendinize sormanız gereken sorulardır. 

Aydınlatma ve gölgeler, dijital dünyanın içinde ve dışında, korku oyunlarının çok büyük bir parçasıdır. Aydınlık ve kalabalık bir odada, karamsar, kasvetli bir atmosferin etkisi azalır. Bu ışıkları kesip yalnızca TV'nizin veya PC monitörünüzün ışığında oynayın; önünüzde ortaya çıkan gerçek dehşete kapılacaksınız.

Doğru korku oyunu ile karanlık bir odada oynamak gerginliği artırabilir. Kendinize güvenmiyorsanız, ışıkları açarak da oynayabilirsiniz.  Smile


Dead Space (PC, PS3, Wii, Xbox 360)
Kimse uzayda çığlık attığını duyamaz, ama bu, bir öfkeli necromorph ordusuna karıştığınız zaman ağlamanızı engelleyemez. Sessiz mühendis Isaac Clarke’ı kontrol eden oyuncular, USG Ishimura’nın boş ve kanlı koridorlarından geçerken, gerçek bir kabusa saldırıyorlar. Gezegen krakeri, yeni bir tür korkutucu düşman için gerçek bir üreme alanıdır.

Mutasyona uğramış nekromorf, ikonik ksenomorf kadar korkunç bir şeytan. Hava menfezlerinde tıpkı sizi rahat ettirecekler, üzerinize sıçramak için sık sık kullanacaklar ve aynı tadı kanla paylaşıyorlar. Olağandışı yaratıkların sürüsü içinde hayatta kalmak için, Clarke onları parçalamak için Plazma Kesici kullanmaktadır. Bu çevik canavarlıkların uçsuz bucaksız bacaklarını stratejik olarak kesmek zorunda göründüğü kadar sinir bozucu.

Size attığı tüm heyecan ve ürperti için Ishimura, Spencer Mansion ve Silent Hill'in beğenisine sahip, ikonik bir video oyun merkezi oldu.Resident Evil 2 (PC, PS4, Xbox One)
Spencer Mansion'daki salgından iki ay sonra, Raccoon City barış halinde. Sokaklar sessiz ve güvenli ve Umbrella Corporation, STARS Alpha ve Bravo ekiplerinin çabaları sayesinde biyolojik silah üretimini durdurmayı kabul etti.

Oh, kimi kandırıyoruz? 29 Eylül 1998, Raccoon City'nin gizemli ilaç şirketi sayesinde cehennemin en derin seviyesine düştüğü gündür. Spencer Konağı'nı izleyen zombiler, orta batı kentinin sokaklarına döküldü, kargaşaya ve kaosa yol açtı. Umbrella’nın antikleri, çaylak polisi Leon S. Kennedy ve Chris Redfield’in kız kardeşi Claire’i dehşet verici canavarlıklara karşı çukurlayan bir olaylar zinciri yarattı.

Alkışlanan 1998 PSOne unvanının yeniden oluşması selefinin kalitesinin karşılanmasının çok gerisinde kaldı, ancak Capcom'un geliştirme ekibi oyuncuları korkutmanın yollarını bulmakta hiç sorun yaşamadı. Etkili aydınlatma ve ses tasarımı, ara sıra atlama korkusu ile birleştiğinde, sizi Raccoon Şehri Polis Departmanı boyunca izleyen bir gerilim yaratıyor. Eski sanat müzesinin dar koridorlarından, Umbrella laboratuvarının steril ortamlarına, sürekli bir korku durumunda hareket edeceksiniz.

Resident Evil 2'nin korkularından bir an rahatlama bekliyorsanız , oyun bitene kadar bulamayabilirsiniz.Silent Hill 2 (PS2, Xbox)
Konami, takipçilerini farklı ticari uygulamalar ile korkutmadan ve yılların en çok beklenen Silent Hill unvanını iptal etmeden çok önce, onları oyunlarıyla korkutuyordu. Silent Hill 2 , popüler serinin zirvesiydi ve Pyramid Head'in tanıtımıyla birlikte, ışıklarla oynamayı en korkutucu oyunlardan biri olarak sağlamlaştırdı.

Silent Hill'in her yerinde ziyaret eden kötüleşen, sıkıcı ortamlar, Konami'nin dokunduğu eşit derecede iç karartıcı hikaye için mükemmel. Dul dul James Sunderland olarak oyuncular ölmüş olmalarına rağmen onu Silent Hill'e davet eden karısını bulmak için çürüyen şehri keşfederler.

Silent Hill 2 , James'in zihinsel travmasını simgeleyen dehşetlerle sinirlerini parçalarken, oyuncuları tahliye etmek için duygusal hikayeyi kullanıyor. Çirkin yaratık tasarımından işkence yapan ses tasarımına kadar Silent Hill 2 , kalp atış hızlarını yükseltmek için oyuncuların elinden gelenin en iyisini yapar.Alan Wake (Xbox 360)Alan Wake'in sorunları olabilir, ancak olağanüstü ışık ve atmosfer kullanımı, ışıklar söndüğünde mutlaka oynamasını sağlar. Titüler yazar olarak, oyuncular Washington'un yoğun ormancılığının derinliklerinde garip bir kasaba olan Bright Falls'a varıyorlar. Karanlığın tam anlamıyla kasabayı yıkması ve vatandaşlarını ele geçirmesi gibi şeylerin kontrolden çıkması uzun sürmüyor. Ele geçirilen düşmanları, ruhunuzda hasara yol açmak için gölgelerin içine girip çıkarak heyecan ve korku uyandıracaksınız.

Bright Falls'a düşen kötülüklere karşı tek etkili silah, bulunabilecek her türlü ışık kaynağı. Ne yazık ki, Wake'in el feneri için tasarruf yapın, bunlar çok az ve çok uzaktalar. Parlak Şelaleleri Gezmek ve Savaşmak Taken, oyuncuların nefesini yakalamak için nadiren izin veren bir deneyimdir.Outlast (PC, PS4, Anahtar, Xbox One)Masif İltica Dağı'nın harap salonları, araştırmacı bir gazetecinin yeri değildir. Yine de, kendinizi tam olarak Red Outs'in korku oyununa girdiği Outlast , Red Barrels'da bulduğunuz yerde buluyorsunuz . Mount Massive'in mahkumları mahvoldu ve personelleri parçalarına ayrıldı (kelimenin tam anlamıyla), sizi katil kaçışlardan kaçınmak için oda ve salonlardan dışarı ve karanlığın içinde bırakmaya zorladı.

Oyuncular loş ışıklı salonlarda kameraları ve pille çalışan gece görüşleriyle yönlendiriliyor. Pilleriniz bittiğinde, korkuyu karanlıkta bırakacaksınız. Onları görseniz de görmeseniz de, Masif Dağı'nın korkunç zihinleri her zaman etrafınızdadır, kendi bükülmüş deneyleriyle hayatı tehdit ediyor.

Masif Dağı’nın karnına ne kadar derine gidersen, o kadar çok korku olur. En kötüsü, korkunç mahkumlar kadar deli olan Chris Walker.


Foruma Git:


Bu konuyu görüntüleyen kullanıcı(lar): 1 Ziyaretçi